Filter

Kolor

Frakcja w mm

JM

Wypełnienie gabionu

Aby ogrodzenie gabionowe wyglądało tak, jak powinno, warto wybrać odpowiedni kamień. Odpowiednim kamieniem na gabiony może być kamień łupany, kamień z kamieniołomulub różne rodzaje kamieni dekoracyjnych.

Ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenie gabionowe

Gabiony to trend w architekturze krajobrazu, który wykorzystuje druciane kosze wypełnione kruszywem i skałami do stworzenia unikalnie wyglądającej ściany oporowej. Gabiony, stosowane od tysięcy lat na całym świecie, zdobywają obecnie coraz większą popularność w architekturze domowej na całym świecie. Jest to atrakcyjny i efektowny dodatek do każdego podwórka.

Jakie rodzaje skał są najlepsze dla gabionów?

Do wypełnienia ogrodzenia gabionowego wykorzystuje się kamienie lub skały, które są wystarczająco duże, aby mogły być utrzymywane przez stalową konstrukcję gabionową i nie wypadały przez otwory. Kształt kamienia, który wybierzesz, jest kolejnym ważnym czynnikiem. Dzieje się tak dlatego, że gabiony wymagają „zębatych¨ lub dających się układać w stosy skał, które mogą się do siebie zbliżyć bez większego przemieszczania, w przeciwieństwie do gładkich, okrągłych skał typu rzecznego, które mogą się przemieszczać nawet po zakończeniu konstrukcji.

Wypełnienie gabionowe