Amfora nadaje się również do wnętrz

Amfora – wyjątkowy element uzupełniający, który nie musi znajdować się jedynie w ogrodzie, na tarasie, czy w altance, ale nadaje się również do wnętrz firmy. Taką wazę, zrobioną z czerwonej lub czerwono-brązowej gliny można wykorzystać również we wnętrzach.

Amfora jest świetnym elementem uzupełniającym dekorację mieszkania, który rozjaśni pomieszczenie i wniesie do niego kawałek śródziemnomorskiej i mitycznej atmosfery antycznej. 

Jak można wykorzystać amforę we wnętrzu? 

Antyczne wspomnienie

Istnieje kilka możliwości. Amforę można postawić w salonie, jako osobny element dekoracyjny, przy czym nie jest konieczne umieszczanie w niej kwiatów. W takim przypadku ten element wystroju będzie wyglądał jak artystyczne naczynie przypominające o minionych czasach.

Stojak na parasole

Jeżeli lubisz sztukę i historię, ale równocześnie jesteś osobą praktyczną, możesz wykorzystać dwie jednakowe amfory, postawić je obok drzwi wejściowych, będą wtedy, oprócz pełnienia funkcji oryginalnych elementów dekoracyjnych, służyć również na przykład na odkładanie parasoli.

Kwietnik – brama do bajki

Zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzu możesz wykorzystać amforę jako stylowy kwietnik na swoje ulubione kwiaty. Wyczaruj bajkowy minikrajobraz w swoim salonie, sadząc w większej amforze zachwycające kolorowe bratki, pachnące zioła lub egzotyczne orchidee. Nie zapomnij, aby między kwiatami finezyjnie rozsypać odpowiednią ilość otoczaków, które będą idealnie pasować do kolorowych kwiatów. Można również wstawić malutki drewniany domek dla wróżki i zwyczajnie trzeba pozwolić wyobraźni przenieść się do magicznych krain. 

Choinka

Jesteś entuzjastą recyklingu, zasady Zero Waste i minimalizmu? Sprawimy więc, że będziesz zadowolony. Możesz wykorzystać amforę w czasie Świąt Bożego Narodzenia, jako naczynie na choinkę. Zwyczajnie można wyhodować własną choinkę, która będzie służyć co roku, co jest zgodne z zasadą Zero Waste i recyklingiem. Następnie choinkę należy włożyć do przygotowanej amfory o właściwych wymiarach i oto choinka Zero Waste jest w Twoim domu. 

Wielką zaletą tego minimalistycznego wykorzystania amfory jest fakt, że choinka będzie umilać dom przez cały rok. W lecie  można ją wraz z amforą umieścić w ogrodzie lub na skalniaku, a w zimie przenieść do domu i ozdobić wedle fantazji.

Świetną ozdobą wnętrza może być również kosz w kształcie amfory, który można dekorować przez cały rok, zgodnie ze swoją wyobraźnią lub porami roku. Na wiosnę można włożyć do kosza pierwsze bazie w połączeniu z ozdobami wielkanocnymi, w lecie można włożyć do niego doniczkę z kwitnącymi fiołkami lub niewymagającym aloesem. Jesień można powitać umieszczając w koszu o kształcie amfory jesienną ikebanę, a zimę rozjaśnią i rozświetlą świeżo ścięte igły sosnowe z delikatnymi dekoracjami świątecznymi.