Jaką okładzinę elewacyjną wybrać dla domu?

Jeśli mielibyśmy się zastanowić, który materiał jest najbardziej przekonujący, to zdecydowanie należałoby wybrać kamień. To materiał budowlany, który towarzyszy nam od pokoleń i zyskał nasze zaufanie. Eksperci twierdzą, że jest on praktycznie niezniszczalny.

Okładzina elewacyjna dla domu z kamienia naturalnego

Zakładając, że użyjesz kamienia naturalnego jako okładziny na elewację swojego domu, podniesiesz wartość swojej nieruchomości i nie tylko. Dzięki temu Twój dom zyska trudny do naśladowania oryginalny wygląd i przedłużysz jego żywotność o dekady. Trwałość kamienia jest prawie nieograniczona. Natura jest potężna i projektanci doskonale o tym wiedzą, dlatego kochają ten element budowlany i nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z niego. Kamień, jako materiał naturalny, posiada niezrównane właściwości. Jest ekstremalnie odporny na wszystkie niekorzystne wpływy pogodowe, jest żaroodporny i ma doskonałe właściwości akustyczne i izolacyjne.

Kamień jako okładzina

·       Okładziny kamienne są również często stosowane we wnętrzach.
·       Logicznym daniną za jego wyjątkowy wygląd i właściwości jest wyższa cena zakupu.
·       Ze względu na jego znacznie większy ciężar, w porównaniu z innymi materiałami okładzinowymi, wymaga większej nośności podłoża.
·       Do najczęściej stosowanych typów należy zdecydowanie łupek, który jest bardzo popularny ze względu na swój ponadczasowy szary odcień. Piaskowiec, andezyt, trawertyn, granit i inne minerały są również szeroko stosowane.
·       Płytki kamienne montuje się poprzez przyklejenie ich do podłoża lub zakotwienie do siatki podłoża.

W ostatnich latach kamienne okładziny na dom stają się coraz bardziej popularne. Kamienna okładzina na fasadę jest używana nie tylko przez inwestorów centrów handlowych i biurowych, ale także przez budowniczych domów rodzinnych i mieszkań.

Kamienna okładzina elewacyjna jest całkowicie bezobsługowa. Jeśli się zabrudzi, wystarczy spłukać go czystą wodą. Jeśli to rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące, można nałożyć na okładzinę ochronną warstwę impregnacyjną w postaci powłoki lub natrysku.