E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Jaką okładzinę elewacyjną wybrać dla domu?

Jeśli mielibyśmy się zastanowić, który materiał jest najbardziej przekonujący, to zdecydowanie należałoby wybrać kamień. To materiał budowlany, który towarzyszy nam od pokoleń i zyskał nasze zaufanie. Eksperci twierdzą, że jest on praktycznie niezniszczalny.

Okładzina elewacyjna dla domu z kamienia naturalnego

Zakładając, że użyjesz kamienia naturalnego jako okładziny na elewację swojego domu, podniesiesz wartość swojej nieruchomości i nie tylko. Dzięki temu Twój dom zyska trudny do naśladowania oryginalny wygląd i przedłużysz jego żywotność o dekady. Trwałość kamienia jest prawie nieograniczona. Natura jest potężna i projektanci doskonale o tym wiedzą, dlatego kochają ten element budowlany i nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z niego. Kamień, jako materiał naturalny, posiada niezrównane właściwości. Jest ekstremalnie odporny na wszystkie niekorzystne wpływy pogodowe, jest żaroodporny i ma doskonałe właściwości akustyczne i izolacyjne.

Kamień jako okładzina

·       Okładziny kamienne są również często stosowane we wnętrzach.
·       Logicznym daniną za jego wyjątkowy wygląd i właściwości jest wyższa cena zakupu.
·       Ze względu na jego znacznie większy ciężar, w porównaniu z innymi materiałami okładzinowymi, wymaga większej nośności podłoża.
·       Do najczęściej stosowanych typów należy zdecydowanie łupek, który jest bardzo popularny ze względu na swój ponadczasowy szary odcień. Piaskowiec, andezyt, trawertyn, granit i inne minerały są również szeroko stosowane.
·       Płytki kamienne montuje się poprzez przyklejenie ich do podłoża lub zakotwienie do siatki podłoża.

W ostatnich latach kamienne okładziny na dom stają się coraz bardziej popularne. Kamienna okładzina na fasadę jest używana nie tylko przez inwestorów centrów handlowych i biurowych, ale także przez budowniczych domów rodzinnych i mieszkań.

Kamienna okładzina elewacyjna jest całkowicie bezobsługowa. Jeśli się zabrudzi, wystarczy spłukać go czystą wodą. Jeśli to rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące, można nałożyć na okładzinę ochronną warstwę impregnacyjną w postaci powłoki lub natrysku.