Suchy murek z kamienia

Żaden ogród nie może obejść się bez zielonych zakamarków, które są optycznie oddzielone ścianami z kamienia naturalnego, kamiennymi palisadami czy chodnikami z unikatowych kamieni naturalnych.

W ogrodach o nierównej powierzchni, tzw. ogrodach wiszących, najlepiej i najczęściej stosuje się suchy murek z kamienia naturalnego.

Jak zbudować suchy murek? 

Na suchy murek w ogrodzie używa się kamienia naturalnego, który układa się na sucho, co oznacza, że nie stosuje się żadnego spoiwa na kamień. 

Bardzo ważne jest, aby murek był zawsze mocny, poziomy, pionowy i stabilny, dlatego ważne jest, aby gleba pod suchym murkiem była twarda. 


Jednocześnie konieczne jest wybranie takich kawałków kamienia, aby dobrze do siebie pasowały. Do budowy suchego murka stosowany jest kamień naturalny do murowania – najczęściej andezyt lub łupek, które również znajdziesz w naszej szerokiej ofercie produktów.


Suchy murek z naturalnego kamienia charakteryzuje się niewielką wysokością, niepowtarzalnym wzorem i oryginalną strukturą. Taką ścianę idealnie dopełnia promienna zieleń w postaci urokliwych ogrodów skalnych, pachnących zagonów czy kolorowych kwitnących sukulentów.