Róża pustyni

Kamień naturalny to nieodłączny element skalniaka. Różne rodzaje kamienia w połączeniu z roślinami mogą stworzyć prawdziwie magiczne architektoniczne zakamarki. Specyficznego uroku nada Twojemu ogrodowi kamień róża pustyni.

Czym jest róża pustyni?

Niepowtarzalny kształt róży pustyni przypomina intensywnie kwitnącą różę. Jak sama nazwa wskazuje, róża pustyni wywodzi się z obszarów pustynnych. Powstaje w wyniku krystalizacji na pustyni w specjalnych warunkach. Ten naturalny kamień jest gipsem i jest tworzony przez oryginalną grupę imponujących kryształów. 

Gdzie wykorzystać różę pustyni?

Róża pustyni z naturalnego kamienia jest bardzo popularna i jest używana głównie w ozdobnych skalniakach jako efektywny soliter. Do ogrodu skalnego można dołączyć mniejszą różę pustyni, by sprawiała niepozorne, ale ciekawe wrażenie. Ale możesz też wybrać znacznie większą różę pustyni i osiągnąć klimat z odrobiną egzotyki, jednocześnie w skalniaku dominować będzie ciepły kolor piasku. 

Różę pustyni można wykorzystać również jako „krawężnik¨ do swojego ogrodu skalnego. Taki krawężnik ma efekt estetyczny, a jednocześnie spełnia również rolę użytkową, ponieważ skalniak jest w ten sposób po prostu optycznie oddzielony od trawiastej części ogrodu.

Ale jeśli nie boisz się eksperymentować z małą różą pustynną, możesz jej również użyć jako oryginalnej donicy na małe sukulenty – rośliny skalne. Mniejsze skalnice można wysadzić w naturalnie większych szczelinach, które charakteryzują różę pustyni. Proces sadzenia jest naprawdę prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć skalnicę z korzeniem i po prostu włożyć ją do otworów róży pustyni. Skalnica powinna być mniejsza, aby zmieściła się w szczelinach róży pustyni. Na koniec możesz delikatnie podlać roślinę w róży pustyni. I to wszystko.