Kamienne płytki łupkowe w łazience – poradnik, jak ich używać

Kamień naturalny jest jednym z najlepszych i najbardziej powszechnych materiałów, które właściciele domów wykorzystują w swoich projektach kuchni i łazienek. Dzieje się tak nie tylko ze względu na elegancki wygląd, jaki kamień naturalny wnosi do pomieszczenia, ale także ze względu na trwałość i łatwość konserwacji, jaką oferuje ten materiał. Niezależnie od tego, czy instalujesz nowe blaty robocze, płytki łazienkowe, podłogę czy płytki prysznicowe, kamień naturalny jest świetnym wyborem z wielu powodów.

Jednym z popularnych materiałów z kamienia naturalnego, którego właściciele domów używają w swoich łazienkach, jest łupek. Płytki z kamienia łupkowego nadadzą łazience naturalny, a zarazem nowoczesny wygląd, a także zapewnią wiele korzyści.

Czym jest łupek?

Łupek to drobnoziarnista, zmetamorfizowana skała składająca się głównie z minerałów ilastych lub miki. Jego trwałość i wygląd sprawiły, że stał się popularną opcją dla wielu budowniczych. Ten naturalny kamień jest używany do produkcji podłóg, płytek, a nawet pokryć dachowych. Łupek występuje głównie w kolorze szarym i stanowi zabawne uzupełnienie każdego wystroju łazienki.

Używanie łupka w łazience

Łupek to materiał, który może mieć wiele różnych zastosowań do twojej łazienki. Dzięki temu, że łupek jest bardzo trwały, można go używać do układania płytek, podłóg i kabin prysznicowych. W przypadku prysznica łupek jest jednym z najczęściej używanych i najkorzystniejszych materiałów do materiałów okładzinowych. Jeśli łupek jest odpowiednio zaimpregnowany i regularnie czyszczony, jest uniwersalnym materiałem, którego możesz użyć przy prysznicu. Płytki łupkowe to także świetny wybór na podłogę! Ponieważ ten materiał jest tak mocny i trwały, łupek jest w stanie wytrzymać zużycie i jest bardzo odporny na pękanie.

Jaki rodzaj łupka powinieneś wybrać?

Wybierając odpowiedni rodzaj łupka, musisz zastanowić się, gdzie będziesz go używać. Jeśli zastosujesz go na podłogę, musisz unikać polerowanej powierzchni.

Do łazienki warto wybrać łupek wiórkowany lub szlifowany. Naturalny wygląd mają ponacinane płytki łupkowe lub płyty chodnikowe. Po przecięciu zachowuje swoją naturalną fakturę.

Jeśli chodzi o wykorzystanie kamienia naturalnego w łazience, łupek jest idealnym wyborem! Łupek w łazience jest uwielbiany przez właścicieli domów, ponieważ ma trwałą i dobrze wyglądającą powierzchnię, która jest bardzo łatwa do czyszczenia. W firmie Kamień Słowacja oferujemy wysokiej jakości łupek naturalny, który jest idealny dla twojego domowego projektu.

W naszym sklepie można znaleźć okładziny kamienne do wnętrz i na zewnątrz z łupka i innych kamieni: