Aktualny trend: Płytki z kamienia naturalnego

Planujesz nową budowę lub remont? Wybierz płytki z naturalnego kamienia trawertynu, by odmienić swoje patio, pokoje, korytarze czy ogród. Bez względu na to, jaki rodzaj podłogi wybierzesz, tak długo, jak będzie to kamień naturalny, jego wygląd pozostanie niezmieniony przez lata.

Trawertyn Antik COFFEE ATR55 okładzina / podłoga

Układanie nawierzchni na podjazdach

Wybór materiału na podjazd jest bardzo ważny. Potrzebny jest produkt, który jest twardy, sztywny i antypoślizgowy. Jak wiesz, kamienne podjazdy od wieków cieszą się dużą popularnością. Jeśli więc myślisz o stworzeniu wyjątkowego podjazdu, to kamienny bruk, który podkreśli przestrzeń na zewnątrz, jest najlepszym wyborem.

Kostka brukowa na podjazd to cięte kawałki używane do układania podjazdu. Mogą one mieć kształt kwadratu lub prostokąta.

Przyjrzyj się różnym rodzajom kamiennych podłóg, które natura ma do zaoferowania:

Piaskowiec ROMANTIC P36 okładzina / podłoga

Podłogi z piaskowca

Ze względu na swoją trwałość i charakterystyczny styl, piaskowiec staje się coraz częściej wybieraną przez ludzi naturalną podłogą.  

Kolory o złotawych, czerwonawych, brązowawych odcieniach lub przypominające piasek pustyni, a nawet wielokolorowe, są idealne do akcentowania wielu zastosowań architektonicznych.

Podłogi z wapienia

Wapień jest twardszą skałą i lepiej znosi próbę czasu. To idealny materiał na codzienne obciążenia. Należy do rodziny trawertynów, ma charakterystyczne wzory i jest dobrze znany ze swojego ziemistego wyglądu.

Wskazówka: Ponieważ jest to kamień porowaty, zdarza się, że mogą wystąpić na nim plamy. Dlatego zabezpiecz go dobrej jakości impregnatem do kamienia. Ponowne uszczelnienie wapiennej podłogi po kilku latach sprawi, że zachowa ona swój urok na zawsze.

Trawertynowe podłogi

Podłogi typu trawertyn są w ciągłym użyciu od ponad 2000 lat. Trawertyn jest skałą osadową, a jego formowanie odbywa się, gdy wapień jest wystawiony na działanie ciśnienia przez długi okres czasu. To miększy materiał podłogowy w porównaniu z innymi materiałami podłogowymi i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów od jasnokremowego do ciemnordzawego. Porowatą fakturę można pozostawić bez wypełnienia, by nadać jej atrakcyjny wygląd, lub wypełnić ją fugą w pasującym kolorze, by stworzyć gładszą powierzchnię.


Płytki trawertynowe są idealne do układania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Można wybrać różne wykończenia dla tego typu kamienia. Na przykład polerowane wykończenie przypomina marmur, a wykończenie antyczne charakteryzuje się wgłębieniami i otworami, które nadają mu antycznego wyglądu.

Trawertyn Antyk BLUE SKY ATR73 mozaika okładzina / podłoga