Kamień jako dodatek do wnętrza? Jak to zrobić?

Kamień naturalny jako dekoracja mieszkania? Dlaczego nie? Po prostu zaangażuj swoją wyobraźnię. 

Kamień nie przynależy już tylko do ogrodu lub fasady domu. Stał się częścią naszych wnętrz w postaci płytek, czy okładziny wewnętrznej. Ale dlaczego pozostać przy tym zastosowaniu, skoro kamień naturalny może być nawet wykorzystany do stworzenia unikalnej i bardzo niedrogiej dekoracji domu? W tym artykule przynosimy prostą procedurę tworzenia stylowych dekoracji wnętrz z kamieni dekoracyjnych w zaciszu własnego domu.

Co będzie potrzebne?

- Żwir lub otoczaki mniejszej frakcji 
- Niewymagający mniejszy sukulent w małej doniczce (np. Aloe Vera) – lub możemy użyć sztucznych odmian roślin
- Większy szklany wazon z grubszego szkła

Procedura:

Wypełnij czyste szklane naczynie przygotowanym kamieniem naturalnym. Podczas przesypywania kamienia należy bardzo uważać, aby nie porysować kamieniami szkła. Żwir lub otoczaki umieść w cienkiej warstwie w dolnej części naczynia. Umieść wybrany kwiat w doniczce na tak przygotowanej kamiennej podstawie. Staramy się skierować kwiat w kierunku środka szklanego pojemnika. Ponownie sięgamy po nasz naturalny kamień, którym teraz ostrożnie (tak, aby nie uszkodzić kwiatu) obsypujemy kwiat w wazonie. Wypełniamy naczynie kamieniem do wysokości donicy tak, aby nie była widoczna. Na koniec polerujemy szklany słoik i nasza kamienna dekoracja jest gotowa.

WSKAZÓWKA:

Jeśli dysponujesz większym szklanym pojemnikiem, możesz stworzyć w nim mini ogródek skalny i oprócz sukulentów ułożyć w nim kilka większych kawałków kamienia – na przykład większą frakcję łupków.

Odpowiednie kamyki i otoczaki można znaleźć w naszym sklepie, gdzie chętnie udzielimy odpowiednich porad.