Kamienna kora na skalniaku

Powoli, ale pewnie zbliża się wiosna i wyraźnie kojarzy się to z modyfikacją ogrodów czy budową lub przebudową istniejących skalniaków wokół domu. 

Kamienne ogrody skalne są popularnym wyborem, jeśli nie ciągnie Cię do uprawy warzyw i owoców lub po prostu chcesz urozmaicić swój ogród i otoczenie domu. Odpowiednim połączeniem nadającym się do wykorzystania w skalniaku jest połączenie kamienia i zieleni.

Co zasadzić w ogrodzie skalnym?

W kamiennych skalniakach sadzi się popularne rośliny skalne, różne rodzaje kwitnących roślin trwałych, trawy ozdobne, pachnące zioła, a także małe drzewka ozdobne.  

Kamienną część ozdobnego ogrodu skalnego należy wybrać z szerokiej gamy naszych kamieni dekoracyjnych, w szczególności soliterów. Pięknie dominują na kamiennym skalniaku i przyciągają uwagę w całym ogrodzie.  


Jako solitera można użyć nowoczesnych kamieni lawowych, tufów wulkanicznych lub róż pustynnych, które nadają kamiennemu skalniakowi egzotycznego charakteru i dawki ekstrawagancji.  


Popularna jest również kora kamienna lub serpentyn, które swoimi kolorami pięknie uzupełniają zielone porosty w ozdobnym skalniaku.

Dlaczego warto wybrać kamienną korę do ogrodu skalnego?

Kora kamienna wygląda wyjątkowo i niepowtarzalnie, ponieważ swoim kolorem i strukturą przypomina korę drzewa. Ale w przeciwieństwie do kory drzewnej, kora kamienna jest dożywotnia, nie gnije i nie wymaga specjalnej konserwacji.  

Wystarczy odpowiednie miejsce w skalniaku, a kamienna kora doskonale podkreśli jego naturalną istotę. Kora kamienna jest odpowiednią alternatywą dla zrębków drzewnych. Chociaż jest stosowany w skalniakach, nie nadaje się ze względu na krótki okres użytkowania, który wynosi tylko około 2 lub 3 sezony, a także jest bardzo lekki, w przeciwieństwie do kory kamiennej, która swoim ciężarem uniemożliwia rozdmuchanie jej przez wiatr po całym ogrodzie.