E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Kamień do akwarium

Chcesz upiększyć swoje akwarium i nie wiesz jaki kamień będzie pasował do Twojego akwarium? 

Rozmiar akwarium = wielkość kamienia

Bardzo ważne jest, aby przed wyborem odpowiedniego kamienia do akwarium wybrać jego odpowiednią wielkość, a następnie jego kolor

Małe akwarium

Jeśli masz mniejsze akwarium, lepiej umieścić w nim jeden kamień soliter i ułożyć obok niego inne, mniejsze kamienie. Nie zalecamy umieszczania wielu dużych kamieni w małym akwarium, aby ryby miały miejsce do pływania.

Duże akwarium

W przypadku dużego akwarium można w pełni wykorzystać swoje umiejętności aranżacyjne. Duże kamienie nadają się do większego akwarium, które będą rybom przypominać rafy i różne przyjemne zakątki

Moje terytorium

Jeśli w akwarium jest więcej gatunków ryb, kamienie do akwarium są bardzo odpowiednie, ponieważ określisz rybom ich naturalne terytorium. Konieczne jest również ułożenie kamieni tak, aby ryby nie utknęły w nich i mogły swobodnie wypływać z utworzonych kamiennych zakamarków. 

Jaki kamień do akwarium?

Wybierając kamień do akwarium, bardzo ważne jest, aby kamienie nie miały ostrych krawędzi, aby ryby się nie poraniły i mogły swobodnie pływać. Również kamienie w akwarium powinny uzupełniać naturalne środowisko Twoich rybek, dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego stylu akwarium.

Możesz określić odpowiedni kamień do akwarium za pomocą prostego testu na ocet. Weź kamień, który wybrałeś wcześniej, umyj go i skrop octem. Jeśli zauważysz jakąkolwiek reakcję po kontakcie kamienia z octem – jeśli kamień zaczął się pienić – nie nadaje się do akwarium. 

Do akwarium najczęściej używa się wstępnie umytych i wyparzonych kamieni, takich jak łupek, granit, ryolit czy kwarc. Na pewno nie zalecamy umieszczania wapienia w akwarium, ponieważ uwalnia on do wody substancje niebezpieczne dla ryb w akwarium.