Kamień do łazienki

Łazienka to miejsce relaksu i odpoczynku, dlatego kamień naturalny jest tak popularnym materiałem do jej upiększania. Kamień w łazience, czy to jako płytkę, czy okładzinę, doceni każdy miłośnik ponadczasowości i elegancji. 

Po co używać kamienia w łazience?

Kamień naturalny w łazience ma doskonałą i długą trwałość. Jest także nośnikiem urzekającego naturalizmu. Najbardziej odpowiednimi wariantami są zwłaszcza marmurgranit

Dotyk natury odczujesz w postaci trawertynuonyksu, które sprawią, że zwykła łazienka stanie się wyjątkową i urzekającą przestrzenią. 


Kamień w łazience to najlepszy i najbardziej odpowiedni materiał, ponieważ po impregnacji kamień nie przepuszcza wody, nie nasiąkanie tworzy się na nim kamień wodny


Jest bardzo łatwy w utrzymaniu, jest higienicznie bezpieczny oraz ogranicza rozwój pleśni i bakterii w łazience. Jednak każdy wybrany kamień naturalny musi być wstępnie zaimpregnowany w wilgotnym środowisku. Kolejną zaletą jest to, że kamień nadaje się również do ogrzewania podłogowego, ponieważ bardzo dobrze przewodzi ciepło i dłużej je w nim zatrzymuje. 

Z czym łączyć kamień naturalny?

Wyjątkowa łazienka wymaga wyjątkowego wyglądu i wyjątkowego materiału, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest naturalne połączenie. Kamień naturalny, marmur, trawertyn, onyks czy granit, ma swoją oryginalną i urzekającą strukturę, która najlepiej prezentuje się w połączeniu z drewnem, nadającym łazience ciepłego charakteru. 

Łącząc kamień ze szkłem lub stalą nierdzewną, Twoja łazienka zabłyśnie kryształową czystością i niepowtarzalną elegancją, a duet kamienia i aluminium zamieni Twoją łazienkę w szykowną przestrzeń vintage i nada jej odrobinę ponadczasowości.