Kamień na elewacji i cokole

Istnieje niezliczona ilość sposobów modyfikacji elewacji domu, ale tylko kilka z nich przetrwa wieczność. Kamień naturalny na elewacji i cokole będzie istnieć dla kilku pokoleń w swoim pierwotnym stanie. Zaletą okładziny domu i cokołu z naturalnego kamienia jest jego ponadczasowość. 

Kamień na elewacji wygląda nowocześnie w każdych okolicznościach. Oprócz naturalnego wyglądu kamień naturalny jest doskonały, ponieważ kolor kamienia i jego wyjątkowa struktura nigdy nie blakną ani nie zmieniają barwy. Kamienna fasada jest odporna na wysokie temperatury, a także na silne mrozy i złe warunki atmosferyczne. Promienie słoneczne nie uszkodzą również kamienia na elewacji i cokole.

Dodatkowo kamień naturalny poprawia stabilność całego budynku oraz zabezpiecza ściany domu przed uszkodzeniami. 

Jaki kamień na elewację i cokół?

Nie możesz się zdecydować, który kamień na elewację i cokół jest dla Ciebie odpowiedni? Po prostu odpowiedz sobie na pytanie, w jakim stylu chcesz zharmonizować wygląd zewnętrzny domu. 

Elewacja domu w stylu glamour z luksusowo wyglądającą okładziną z cegły kamiennejGneisu, Brickstone lub Andezytu wyróżnia się znacząco na tle zabudowy szeregowej. 

Jeśli myślisz o śródziemnomorskim stylu życia, okładzina kamienna Rock Face lub okładzina kamienna z Kora kamienna na pewno pasują do Twojej elewacji. 

Jeśli zastanawiasz się nad stylem wiejskim lub rustykalnym, cięte paski, tzw. Mondy z AndezytuGneisu są do tego stylu stworzone. 

A jeśli marzysz o klasycznym stylu angielskiej wsi, panele elewacyjne przycięte na dokładne wymiary to oczywisty wybór.

Kamień naturalny czy sztuczny na elewację?

Najkorzystniejszym materiałem do wyłożenia elewacji domu i cokołu płytkami jest zdecydowanie kamień naturalny. Chociaż jest droższy niż sztuczny, jest nieporównywalnie lepszej jakościnieprzepuszczalny dla wody jak to ma miejsce w przypadku sztucznego kamienia. Kamień naturalny jest również odporny na ścieranie i tarcie mechaniczne

Ponieważ sztuczny kamień jest zwykle wykonany z tworzywa sztucznego, styropianu lub gipsu, nie wytrzymuje tak długo, jak kamień naturalny i trzeba go z czasem wymieniać. Wyjątkową zaletą kamienia naturalnego na elewacji domu jest jego zdolność do akumulacji, gdyż kamień pochłania ciepło z otoczenia, a następnie je zatrzymuje. W praktyce oznacza to, że zimą oszczędzasz na ogrzewaniu.