W tym artykule przedstawiamy cztery podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy wyborze i układaniu płytek z kamienia naturalnego we wnętrzu.
W tym artykule przedstawiamy cztery podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy wyborze i układaniu płytek z kamienia naturalnego we wnętrzu.
Na początek ważne jest, aby wybrać odpowiedni obszar dla okładziny kamiennej. Okładziny z kamienia naturalnego nadają się do większych płaskich ścian, ale okładzina tylko części ściany może być również interesująca.
Jeśli jednak chcesz okładziny na pochyłej ścianie, tapeta z kamienia łupkowego będzie dobrze służyć. Można jej również użyć do linii zakrzywionej kolumny lub nierównej powierzchni ściany.
Drugim ważnym krokiem w okładzinach ściennych i właściwym doborze kamienia naturalnego do okładzin jest wielkość i oświetlenie pomieszczenia. Na dużej ścianie w pokoju z dużą ilością naturalnego światła, ciemniejsza płytka kamienna będzie się doskonale wyróżniać.
Na przykład kora kamienna Rock Face w kolorze złotego brązu połączy Twoje wnętrze z surową surowością nietkniętych słowackich gór. Rock Face Cameron w Twoim salonie stworzy oryginalną ścianę skalną w stylu nadmorskim.
Jeśli nie masz tak dużo miejsca, aby wyłożyć całą ścianę płytkami, a oświetlenie nie jest najbardziej idealne, regularne układanie płytek z kamienia naturalnego jest świetnym rozwiązaniem. Kamień naturalny Trawertyn jest ostatnio bardzo popularny. Trawertyn można znaleźć w naszej ofercie w wielu jasnych odcieniach, dzięki czemu nawet mniejsze wnętrza staną się wizualnie większe.
W tym kroku bardzo ważne jest określenie pomieszczenia, które chcemy obłożyć kamieniem. Ponieważ jeśli chcesz, aby Twoja łazienka stała się ponadczasowym miejscem relaksu o wysokiej jakości, zalecamy wybór Trawertynu lub Granitu jako okładziny łazienkowej.
Po wyłożeniu ścian lub podłogi w łazience, warto zaimpregnować kamień, aby nie chłonął wody z otoczenia, a także ułatwić czyszczenie płytek. Zaleca się również impregnację kamienia naturalnego w kuchni, szczególnie za zlewem lub płytą grzewczą.
Ostatnią, ale tym bardziej ważną radą, jest wybór kamienia naturalnego, który pasuje do Twojego stylu mieszkania.
Jeśli preferujesz styl vintage, koniecznie postaw na sprawdzoną klasykę – nieregularny wapień z wykończeniem Antyk. Oprócz stylu vintage, doskonale pasuje do wnętrz rustykalnych. Miłośnicy orientu i jogi będą zachwyceni kamiennym panelem Bamboo, który wniesie do Twojego domu cząstkę japońskiej równowagi i nietkniętej natury. Regularne i surowe linie stylu minimalistycznego w odcieniach bieli i czerni pozwolą wyróżnić się formatowanym płytkom z popularnego Trawertynu lub wyjątkowego Lupka. Gneis – płytka ceglana w szarym kolorze z kolei będzie odpowiednim uzupełnieniem mieszkania w stylu skandynawskim. A miłośników stylu country z pewnością zachwyci szeroki wybór różnych odcieni słowackiego Andezytu czy popularnego gnejsu.