Oryginał w każdej sztuce – okładziny i płytki z kamienia

Od niepamiętnych czasów buduje się z kamienia, ten materiał nie jest przeszkodą nawet do nowoczesnego użytkowania, a jego popularność rośnie. Kamień jest ponadczasowy i, w przeciwieństwie do pojedynczych produktów prefabrykowanych, nadal odznacza się swoim niepowtarzalnym charakterem. Każdy jego element jest oryginalny, a ponadto można go dobrze łączyć z innymi materiałami.

Ekstremalna twardość kamienia sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania jako okładzina ścian, klatek schodowych, kominków lub basenów, ale jest równie funkcjonalny w roli płytek. W takich zastosowaniach materiał ten jest praktycznie niezniszczalny. Właśnie dzięki swojej oryginalności – niezależnie czy zastosowany jako  zewnętrzne płytki , czy  zewnętrzna okładzina kamień  sprawi, że zewnętrzna część domu będzie wyjątkowa. Szlachetny wygląd kamienia może być również bardzo atrakcyjnym elementem wnętrz mieszkań i domów jednorodzinnych. 

Kamień naturalny do różnych zastosowań zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków w swojej sieci sklepów oferujefirma Kamień Słowacja

Asortyment, który zadowoli każdego

Każdy kamień ma za sobą miliony lat dojrzewania w głębinach ziemi i dlatego w zależności od lokalizacji jego poszczególne gatunki różnią się swoim niepowtarzalnym charakterem. Klient może wybierać spośród kamieni o nieregularnym kształcie, zarówno cięty kamień formowany lub efektywne i praktyczne okładziny ścienne

Kamień o nieregularnych kształtach w asortymencie porfir,kwarcyt, andezyt, gnejs, piaskowiec, wapień nadaje się do stosowania na nawierzchnie i okładziny, suche murkiUformowany kamień cięty z porfiru, kwarcytu, gnejsu, piaskowca lub wapienia przeznaczony jest do nawierzchni oraz do okładzin wewnątrz i nazewnątrzKamień łupany o regularnych kształtach zporfiru, gnejsu, piaskowca nadaje się do nawierzchni i okładzin.


Firma Kamień Słowacja zapewniaswoim klientom usługi od projektu wykorzystania kamienia naturalnego, przezsprzedaż po konsultacje realizacyjne.

Dzięki konsultacjom przedsprzedażowym eksperci wraz z klientem doprecyzują wszystkie kwestie od ilości i rodzaju wymaganego kamienia, poprzez proces technologiczny stosowania, aż po wybór specjalnych zapraw, mas szpachlowych i klejów, a następnie transport zakupionego materiału.