Kamień w kuchni

We wnętrzach coraz częściej pojawia się również kamień naturalny. Swoją wyjątkowością przekształca puste ściany w dzieła sztuki. Kamień powszechnie stosowany jest jako oryginalna okładzina ścian salonu, stylowe płytki podłogowe w przedpokoju czy luksusowa okładzina kominka. Ale również do kuchni wnosi dawkę ponadczasowości i elegancji.

Kamień na kuchenny blat

Najczęściej kamień naturalny jest używany w kuchni jako blat pod zabudowę kuchenną. Kamień na kuchennym blacie prezentuje się wyjątkowo dzięki swojemu niepowtarzalnemu rysunkowi. 

Doskonałą cechą kamienia w kuchni jest jego odporność na ścieranie czy temperaturę. Gorące garnki i patelnie można postawić bezpośrednio z kuchenki na kamiennym blacie, który pozostanie nienaruszony, w idealnym stanie. 

Można również kroić jedzenie na blacie kuchennym wykonanym z kamienia, nie potrzeba do tego maty do krojenia, blat kamienny nie ulegnie uszkodzeniu i pozostanie w swoim pierwotnym stanie

Kamienny blat o polerowanej powierzchni daje wyjątkowy efekt, który gwarantuje proste i bezproblemowe utrzymanie. Wystarczy go delikatnie wyczyścić wilgotną szmatką, a zabudowa jest jak nowa. 

Kamień jako parawan w kuchni

Popularna jest też kamienna ścianka w kuchni. Ściana za szafkami kuchennymi zostaje po prostu wyłożona naturalnym kamieniem i powstaje w ten sposób wyjątkowy kamienny parawan

Kamienny parawan, ze względu na unikalną strukturę i rysunek kamienia, może pełnić funkcję niecodziennego kuchennego obrazu. Oprócz efektu estetycznego ściana w kuchni ma również aspekt funkcjonalny. Zapobiega zabrudzeniu powierzchni ściany przez nieczystości powstające podczas gotowania. 

Kamienny parawan w kuchni można wyczyścić równie łatwo jak blat kamienny. Tylko wilgotna ściereczka i to wszystko. Używając tego samego naturalnego kamienia na parawan kuchenny i blat kamienny, możesz stylowo zharmonizować całą kuchnię.

Który kamień w kuchni?

Najbardziej odpowiednimi kamieniami do kuchni są polerowany marmur i polerowany granit. Zapierający dech w piersiach rysunek każdego kamienia sprawia, że kuchnia jest dziełem architektonicznym. Zarówno marmur, jak i granit to bardzo wytrzymałe kamienie naturalne, co gwarantuje długą trwałośćmaksymalną satysfakcję

Na ścianę kamienną można również wykorzystać gnejs, trawertyn lub kamień z cegły. Te naturalne płytki kamienne mamy w swojej ofercie w kilku wariantach kolorystycznych. Kamień należy jednak najpierw zaimpregnować, aby niepotrzebnie nie wchłaniał wody z powietrza. Twoja kuchnia może również wyglądać elegancko i stylowo.