Kamienne podłogi są luksusowe, eleganckie, ponadczasowe i trwałe

Czy zdecydowałeś się wyremontować dom i wymienić podłogę? Nie wiesz, którą podłogę wybrać?Wypróbuj kamień. Chociaż kamienna podłoga może na pierwszy rzut oka wydawać się zimna, stanie się najbardziej luksusową częścią Twojego domu.

Podłoga jest ważną częścią każdego wnętrza, dlatego należy zwrócić odpowiednią uwagę na jej wybór. Płytki wewnętrzne muszą być przyjemne dla oka i stóp oraz powinny być łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Wszystkie te aspekty spełnia właśnie kamień. To najstarszy materiał budowlany w ogóle. Kamień to naturalny materiał, który emanuje majestatem i stabilnością, jest używany głównie w bankach i instytucjach państwowych. Rzadziej wykorzystywany jest w domach mieszkalnych, ale ostatnio jego popularność rośnie.

Żaden kamień nie jest taki sam. Dlatego kamienne podłogi są dumne ze swojej oryginalności. Kamienne materiały nigdy nie wyjdą zmody. Nie musisz się więc martwić o kolejną wymianę podłogi za dziesięć lub dwadzieścia lat. A modne będą zawsze.

Nie wszystkie materiały nadają się do wykonania posadzki, warunkiem jest dobra odporność na użytkowanie, którą cechują się w większości skały magmowe i metamofriczne. Właśnie metamorficzny kamienny marmur jest ponadczasowym materiałem używanym od wieków. Płytki z polerowanego marmuru są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Naprawdę trwałym kamieniem jest granit, który jest nieco tańszy niż marmur. Podobnie kwarcyt jest prawie niezniszczalny, dlatego stosuje się go głównie w korytarzach lub jako nawierzchnię schodów.

Obecnie trendy to powrót do natury i hitem są mniej wypolerowane, bardziej naturalne powierzchnie, które nie wyglądają na tak ciężko i nie sprawiają wrażenia zimnych jak polerowane płytki.

Najbardziej odpowiednie rodzaje kamienia naturalnego

Łupek – średnio-twarda skała wydobywana również w naszym kraju. Dzięki pęknięciom można go łatwo podzielić na cienkie płytki, nigdy nie jest tego samego rozmiaru. Jest używany głównie do nawierzchni zewnętrznych.

Granit – posiada piękny, kolorowy rysunek. Jest bardzo trwały, a jednocześnie dość łatwy w obróbce. We wnętrzu nadaje się nie tylko na podłogę, ale także np. jako blat kuchenny. Jest to najczęściej używanym kamieniem ze względu na swoją trwałość.

Piaskowiec – kamień o przyjemnej ziarnistej strukturze i ciepłej, pastelowej kolorystyce. Jest bardzo sztywny i twardy. Możesz go również używać w pomieszczeniach i na zewnątrz.