Płytki do ogrodu to podstawa

Ułożenie ścieżek w ogrodzie odpowiada jego rodzajowi i możliwościom użytkowania. Płytki ogrodowe powinny zawsze być zgodne z ogólną kompozycją, ale nie mogą szkodzić harmonii.

Utwardzone powierzchnie i ścieżki są naturalną częścią ogrodu, podobnie jak mała architektura ( pergole, kominki ). Należy jednak pamiętać, że szczególnie w małych ogrodach należy zachować umiar w ich ilości. Chodniki i ścieżki w ogrodzie to to samo, co podłoga we wnętrzu. Dlatego starannie należy się zastanowić, z jakiego materiału zostanie wykonana  nawierzchnia w ogrodzie.

Od ścieżki do murka

Kamień naturalny doskonale nadaje się do tworzenia dróżek i ścieżek w ogrodzie. Jeśli użyjesz kamienia o wysokiej twardości w większych kawałkach, uzyskasz również stosunkowo wysoką nośność powierzchni, co z pewnością docenisz, jeśli zechcesz używać płytek do przejazdu samochodów. Na ścieżki nadaje się na przykład kamień łupany lub jak tradycyjne kostkigranitowe, które znowu wracają do łask ogrodów rodzinnych.

Suchy murek dla ogrodów na zboczach

Zaletą budowania suchego murka jest to, żenie potrzeba żadnego spoiwa do jego budowy. Suchy murek jeśli odznacza się właściwą konstrukcją, utrzyma niewielkie nachylenie i rozwiąże zmienności w terenie.Kamień układa się na „sucho¨, a szczeliny między kamieniami można uzupełnić naprzykład ziemią.

Płytki do ogrodu Porfir

Nieregularny łupany naturalny kamień płytki porfir, odpowiedni na chodniki, wokół basenu, podjazdy, kamienne tarasy, kamienne płytki do ogrodu.

Kostki granitowe

Granitowe kostki mogą służyć jako ścieżki ogrodowe, a także do oddzielania kamienia ozdobnego od trawy.

Suchy murek

Kamień naturalny do murowania, odpowiedni do wykonywania suchego murku.