Kamień na tarasie

Remontujesz swój taras i szukasz odpowiedniego materiału, który sprawi, że Twój taras będzie nie tylko miejscem pełnym odpoczynku i relaksu, ale także praktycznym i łatwym w utrzymaniu? W takim razie pozwól sobie na to, co najlepsze! Kamień naturalny zawsze był najczęściej używanym materiałem naturalnym na świecie.

Jaki kamień na taras?

Niezależnie od tego, czy użyjesz kamienia jako płytek na tarasie, czy jako okładzinę ścian i kolumn tarasu, czy też wyłożenie kominka na tarasie, należy zastanowić się, jaką gamę kolorystyczną kamienia naturalnego wybrać.  

Jeśli chcesz zharmonizować taras w prostym, czystym stylu, wybierz kształtowane płytki, takie jak bardzo popularny trawertyn, łupek, piaskowiec czy gnejs. 

Jeśli jednak pójdziesz w kierunku szorstkości i prawdziwej nieskrępowanej natury, w tym przypadku wskazane jest wybranie nieregularnych okładziny płytek, wśród których do wyboru pozostaje tradycyjnie stosowany andezyt, wapień lub kwarcyt.  

Dzięki swojej wyjątkowej strukturze i wyjątkowości kamień naturalny to doskonały wybór, jeśli chcesz, aby Twój taras ogrodowy na pierwsze wrażenie był oryginalny i niepowtarzalny. Kamień, zarówno jako okładzina i płytki tarasu, jest niezwykle łatwy w utrzymaniu.  


W przypadku niektórych rodzajów kamienia należy najpierw go zaimpregnować przed użyciem, ale po impregnacji wymaga on jedynie drobnej konserwacji. Po prostu wystarczy delikatnie przetrzeć kamień szmatką i gotowe.

Na co uważać?

Kamień na taras należy dobrać uwzględniając warunki atmosferyczne panujące na swoim terenie i pokrycie tarasu.  

Jeśli na płytki będzie padał deszcz, konieczny jest wybór kamienia naturalnego o szorstkiej strukturze, który gwarantuje właściwości antypoślizgowe. Zaleca się również uwzględnienie mrozoodpornej nawierzchni w przypadku śniegu w zimie, jeśli taras nie jest zadaszony.