E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Trawertyn i jego aktualne trendy i realizacje

To jeden z kilku kamieni naturalnych, które są używane do wykładania tarasów, dziedzińców i ścieżek ogrodowych.

Płytki trawertynowe w ogrodzie

Płytki trawertynowe w ogrodzie

Kamień ten charakteryzuje się zagłębieniami i rowkami na powierzchni, co oznacza, że ma koncentryczną fakturę i porowatą powierzchnię. Można go także wypolerować do gładkiego, błyszczącego wykończenia i jest dostępny w wielu kolorach, od białego, przez kość słoniową, szary po koralowo-czerwony. Trawertyn jest najczęściej dostępny jako płytki i okładziny do instalacji podłogowych.

Różnorodność kolorów i stylów jest jego wielką zaletą, a korzyści z tego płynące wykraczają daleko poza zwykły styl. Można też powiedzieć, że płytki trawertynowe mogą być świetną inwestycją dla twojego domu, ponieważ mogą zwiększyć jego wartość i są o wiele bardziej ekonomiczne niż marmur.

Korzyści ogólne:

·       Płytki trawertynowe są tańsze niż płytki marmurowe czy granitowe.
·       Płytki trawertynowy są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.
·       Płytki trawertynowe są bardzo trwałe, co może podnieść wartość twojego domu.
·       Wymiana płytek trawertynowych nie jest trudna.
·       Płytki trawertynowe są bardzo przyjazne dla środowiska.

Jakie są dostępne różne wykończenia?

Trawertyn może być również polerowany, matowy lub szczotkowany. I pamiętaj, że polerowane wykończenie jest najlepszą alternatywą dla podłogi, ponieważ polerowane płytki trawertynowe odbijają naturalne światło i zapewniają lśniącą i świeżą atmosferę. Można śmiało powiedzieć, że wybierając trawertyn, uzyskasz doskonały wygląd, płacąc mniej.

Możesz ich używać zarówno do układania nawierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych

Kostki trawertynowe łatwo znoszą ekstremalne zmiany pogody, dlatego nadają się zarówno do instalacji na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Możesz ułożyć płytkiy trawertynowe wokół basenu, na chodnik w ogrodzie lub ściany oporowe domu bez obawy, że ciepło uszkodzi trawertyn. 

Możesz ich używać zarówno na ścianach, jak i na podłogach

Trawertyn to kamień o naturalnie antypoślizgowej fakturze, co sprawia, że jest idealnym wyborem do instalacji wokół basenów, w łazienkach, pod prysznicami i na podłogach. Ma dziurki i zagłębienia ze względu na porowatą powierzchnię, jest chropowaty i antypoślizgowy, kiedy nie jest uszczelniony i nie jest polerowana. W tym przypadku trawertyn świetnie nadaje się na ściany lub podłogi.