Czym jest krawędź basenowa

Czym właściwie jest krawędź basenowa? Mówiąc najprościej, krawędź basenu jest bardzo ważnym elementem basenów wpuszczanych.

Trawertynowa krawędź basenu

Trawertynowa krawędź basenu

Jeśli basen wpuszczany jest zbudowany z betonu, będzie potrzebował okładziny, czyli wykończenia krawędzi basenu. Krawędź z kamienia otacza korpus basenu i chroni go. Ten element zapobiega przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń poza brzeg, chroniąc go przed uszkodzeniem. Oprócz tego, że jest po prostu niezbędny, okładzina basenowa daje możliwość stworzenia dekoracyjnego akcentu, który może znacznie poprawić wygląd basenu.

Poza pełnieniem funkcji ochronnej i dekoracyjnej, która pokrywa betonową krawędź basenu, obrzeże basenu zapewnia antypoślizgową powierzchnię (jeśli kamień jest odpowiednio wykończony i obrobiony), po której mogą chodzić pływacy.

Trawertyn wokół basenu

Trawertyn wokół basenu

Okładziny basenów z kamienia naturalnego

Krawędzie basenowe wykonane z kamienia można znaleźć w tych samych odcieniach kolorystycznych, co płytki użyte wokół basenu.

Krawędź basenu trawertynowego

Krawędź basenu trawertynowego

Trawertyn wokół basenu

Jest to jeden z bardziej luksusowych i wysokiej klasy rodzajów obrzeży basenowych. Kamień trawertynowy idealnie pasuje do trawertynowego pomostu przy basenie i jest naprawdę fajnym sposobem na zwiększenie wartości twojego domu. Trawertyn jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i faktur. A ponieważ jest to kamień naturalny, wiesz, że twoja strefa basenowa będzie w 100% wyjątkowa.

Trawertyn jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, jest antypoślizgowy i pozostaje chłodny w dotyku, co czyni go doskonałym wyborem na basen, zwłaszcza w ciepłym klimacie. Jest też bardziej przystępny cenowo niż marmur czy inne kamienie naturalne.

Trawertynowa krawędź basenu i brukowanie wokół basenu

Trawertynowa krawędź basenu i brukowanie wokół basenu

Kamień wokół basenu od firmy Kamień Słowacja

Jeśli chciałbyś uzyskać pomoc w zaplanowaniu swojego projektu zewnętrznego patio lub basenu, skontaktuj się z nami lub odwiedź nas w naszych sklepach, gdzie doradzimy ci w wyborze.